ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
- Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.
- Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів. .
- Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви із цим не впорались – провини дитини в цьому немає..
- Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює, витрачає сили.
- Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
- Забудьте фразу: « Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись. .
- Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.
- Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини.
- Вислухавши не влаштовуйте сварку. Говоріть із дитиною спокійно. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити.
- Найоптимальніший час для виконання завдань з 15 до 17 години.
- Не можна виконувати завдання без перерви.
- Через кожні 15-20 хв. треба відпочивати 10-15 хв. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно.
- А коли буде потрібна ваша допомога, то без крику, вживаючи слова «не хвилюйся», «ти все вмієш», «давай поміркуємо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…» Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною.
- У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною.
- Коли щось не виходить, порадьтеся із психологом, учителем. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
- Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини. Знайте, що діти люблять казки,особливо перед сном,або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них.
ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА
- Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею.
- Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї.
- Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.
- Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами та проблемами дитини. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.
- Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
- Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.
- Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами і обов’язками
- Пам’ятайте, що діти – не тільки продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.
Поради батькам як оцінювати шкільні успіхи своїх дітей Батькам у відносинах із своїми дітьми необхідно зменшувати хворобливість їх переживань з приводу невдач, допомагати їм емоційно переборювати ситуації, які пов’язані зі шкільними оцінками. Як ставитись до шкільної оцінки в сім’ї? Як зробити так, щоб ставлення батьків позитивно впливало на дитину, а не пригнічувало її?
Правило 1. Пам’ятайте, що спілкуватися в люті, роздратуванні - все одно, що включити в автомобілі „газ” і натиснути на гальма.
Правило 2. Старий, вічний педагогічний гріх. Ми очікуємо від дитини все і зараз. Нам потрібно, щоб дитина вчилася сьогодні добре, ми примушуємо її – вона вчиться, але стає зубрилкою і ненавидить учіння, школу, а може й ... вас. Правило 3. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи у школі. Вона відчуває вашу любов і це допомагає їй бути впевненою в собі.
Правило 4. Дитина очікує від батьків не докорів, а спокійної допомоги.
Правило 5. Щоб позбавити дитину недоліків, намагайтеся вибрати один – той, якого ви хочете позбавитися найбільше, і говоріть тільки про нього.
Правило 6. Порадьтеся із дитиною, почніть з ліквідації тих шкільних труднощів, котрі найзначущіші для неї самої. Правило 7. Хваліть виконавця, критикуйте – виконання. У ваших силах допомогти відокремити оцінку її особистості від оцінки її роботи.
Правило 8. Оцінка повинна порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її власними вчорашніми.
Правило 9. Не скупіться на похвалу; будуючи стосунки з власною дитиною, не орієнтуйтеся тільки на шкільні оцінки. Правило 10. Виділіть у морі помилок острівок успіху, на якому зможе укорінюватися дитяча віра в себе і в успіх своїх навчальних зусиль.
Правило 11. Ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальні цілі. Не спокушайте дитину цілями, яких неможливо досягти.