Правила прийому дітей до 1 класу в 2024/2025 навчального року
Шановні батьки майбутніх першокласників!
З 01 квітня 2024 року по 31 травня 2024 року здійснюється прийом документів та зарахування дітей.
З правилами зарахування до 1-го класу можна ознайомитись: Наказ Міністерства освіти і науки України 16/04/2018 р. № 367 «ПОРЯДОК зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»
Які документи потрібні для вступу в 1 клас
Для запису дитини в 1 клас вам потрібно мати такі документи:
- Свідоцтво про народження дитини + копія.
- Медична довідка за формою № 086-1/о.
- Заява про зарахування.
Якщо ваша дитина має особливі освітні потреби або статус ВПО, то до цього переліку вам потрібно буде додати копію відповідної довідки. При собі вам потрібно мати паспорт або інший документ, який підтверджує місце проживання на території, до якої належить школа.
Правила прийому дітей до 1 класу в 2023/2024 навчального року
Шановні батьки майбутніх першокласників!
З 17.04.2023 року розпочинається прийом заяв про зарахування дітей до 1-го класу на 2023-2024 навчальний рік.
Зарахування учнів до закладу здійснюється відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України: від 16.04.2018 року № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», від 28.03.2022 року № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 16.04.2022 року № 1/4202-22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти».
Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документи:
Заява (бланк заяви можна скачати з сайту)
Копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа)
Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о (до 18 серпня 2023 року
Для дітей ВПО надати довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи.
Усі вчителі гімназії в своїй роботі використовують сучасні освітні технології та ефективні форми і методи. Педагоги розвивають у дітей творчі здібності, підтримують їхні обдарування, формують навички самоосвіти особистості, виховують загальнолюдські моральні якості, патріотизм, національні почуття.
Документи приймаємо щодня (крім вихідних) з 09:00 до 16:00 год.
Школа – дуже важливий період у житті дитини. Тут він отримує знання, набуває друзів, вчиться спілкуватися, тут закладаються основи всього його майбутнього життя. Саме тому батькам потрібно дуже серйозно поставитися до вступу дитини в перший клас.
Правила прийому дітей до першого класу на 2018-2019 н.р.
Вчителі першокласників
-
До першого класу загальноосвітніх навчальних закладів приймаються діти, як правило, з 6 років.
-
Прийом дітей до 1 класу здійснюється без проведення вступних випробувань, тестувань, співбесід, відповідно до території обслуговування. Діти, які територіально не обслуговуються навчальним закладом, можуть бути зараховані до нього при наявності вільних місць.
-
Для зарахування дитини до 1 класу батькам, або особам, які їх замінюють, подаються документи:
-
Заява батьків, або осіб, які їх замінюють.
-
Копія свідоцтва про народження.
-
Медична картка дитини встановленого зразка.
Правила прийому дітей до 1 класу в 2017/2018 навчального року
- Школи зараховують в перший клас дітей, які на момент надходження досягли віку 6 з половиною років, але не старше 8 років.
- В першу чергу до школи зараховуються діти, які проживають і мають прописку в мікрорайоні школи.
- Не пізніше 1 липня відкривається прийом заяв від батьків майбутніх першокласників, які живуть і зареєстрованих в інших мікрорайонах.
- У перший клас повинні бути прийняті всі діти, незважаючи на рівень їх підготовки. Проведення конкурсного відбору є порушенням.
- Діти з обмеженими можливостями приймаються в школу тільки за згодою батьків та з урахуванням рекомендацій психолого-педагогічної комісії.
Строки прийому заяв про зарахування до 1 класу кожною школою встановлюються самостійно, тому для отримання точної інформації про записи у 1 клас в 2017-2018 р. р. батькам необхідно звернутися в школу, обрану ними для своєї дитини.
З якої причини батькам можуть відмовити у прийомі дитини в перший клас
Адміністрація навчального закладу має право відмовити в зарахуванні до школи тільки в тому випадку, якщо немає вільних місць (кількість дітей в одному класі за нормами Санпіну – 25 осіб). Якщо так сталося, то батьки можуть звернутися до Управління освіти за інформацією про те, в яких найближчих школах є вільні місця.
Який пакет документів потрібно підготувати для вступу у перший клас 2017/2018 навчального року
- Оригінал документа, що засвідчує особу.
- Копія і оригінал свідоцтва про народження дитини. Оригінал потрібен для перегляду, копія буде знаходитися в особовій справі.
- Документ, що свідчить про те, що дитина зареєстрована на закріпленій за навчальним закладом території.
- Копія страхового медичного поліса.
- Медкартка дитини.
- Медична довідка з висновками фахівців.
- Сертифікат щеплень (за законом батьки можуть відмовитися від проведення щеплень своїм дітям, а освітня установа не має права відмовити в прийомі в школу з цієї причини).
- Заява про прийом у перший клас (за встановленим школою зразком).
Якщо в школу надходить дитина з сім’ї біженців і вимушених переселенців, то його прийом може бути здійснено при наявності запису дітей в документах батьків або за свідоцтвом про народження. У заяві про прийом батьки повинні вказати адресу, за якою зареєстрований дитина і той, за яким він фактично проживає.
Прийом громадян іноземних держав та осіб, що не мають громадянства, здійснюється нарівні з іншими. Іноземні громадяни всі документи зобов’язані подати українською мовою або зробити їх переклад і завірити його у нотаріуса.
Способи подачі заяви про прийом в школу в 2017-2018 року
Після початку прийому заяв про зарахування в перший клас батьки можуть зробити це двома способами:
- особисто, звернувшись до школи;
Хто має пільги при зарахуванні у навчальний заклад
- Діти, зареєстровані в мікрорайоні, закріпленому за школою.
- Сім’ї, в яких старші діти вже навчаються в цьому навчальному закладі.
- Діти, які відвідували підготовчі групи при школі.
- Діти з багатодітних сімей (троє і більше дитини).
- Діти військовослужбовців і працівників правоохоронних органів.
- Діти-інваліди.
- Діти, батьки яких загинули під час участі в бойових діях чи при виконанні службового обов’язку.
Щоб скористатися своїм пріоритетом при зарахуванні дитини в школу, крім документів, що входять в основний перелік, необхідно надати довідки, що підтверджують право на пільгу.
Слід знати, що подача заяви – це ще не гарантія вступу в школу. Дитина може бути зарахований лише наказом директора.
Готуємося до нового 2021-2022 навчального року
Триває набір здобувачів освіти до 1-го класу.
Відповідно до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування дітей до першого класу початкової школи здійснюється на безконкурсній основі.
Дітям, які вступають до першого класу школи, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.
У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.
Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:
– заява на ім’я директора школи;
– копія свідоцтва про народження дитини;
– медична картка встановленого зразка.
– документ про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до 1 -го класу).
До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років, які досягли шкільної зрілості.
Переведення учнів до іншого навчального закладу здійснюється за наявності підтвердження про прийом до іншого навчального закладу.
Учням, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу, надається право і створюються умови для індивідуального навчання відповідно до Положення про індивідуальне навчання, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
Згідно зі статтею 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.
Відповідно до статтей 12, 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов’язані надавати об’єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п’ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об’єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров’я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків.
Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).